Operator teren

Responsabilități:

- completarea de chestionare la domiciliul respondeților, la adresele și persoanele selectate conform metodologiei studiului, pe suport electronic (laptop), cu date reale și corecte culese din teren;

- respectarea termenelor de culegere a datelor din teren și de predare a tuturor materialelor ce însoțesc aplicarea chestionarului;

- colaborarea în culegerea datelor din teren şi realizarea studiului cu coordonatorul de teren, precum și cu ceilalți experţi din cadrul echipei de management şi de implementare;

- participarea obligatorie la sesiunile de instruire premergătoare activității de culegere a datelor din teren;

- respectarea cu strictețe a normelor lunare stabilite, precum și a condițiilor de selecție a persoanei intervievate.

Profilul aplicanţilor

  • absolvenţi de studii medii sau superioare;

  • bune cunoștințe de utilizare a calculatorului;

  • excelente abilități de comunicare;

  • capacitate de convingere;

  • disponibilitate de a lucra pe teren și de a aloca minim 2 ore pe zi;

  • seriozitate, atenție la detalii;

Constituie un avantaj

  • disponibilitatea pentru deplasări în orasele și judeţe limitrofe orașului și județului de rezidență;

  • experienţă anterioară în munca de teren din cadrul unor proiecte de cercetare;

  • studii în domenii socio-umane;

  • cunoaşterea limbii maghiare (pt. aplicanţii din Covasna, Harghita, Mureş);

Se oferă:

  • program flexibil;

  • obținerea unui venit direct proporțional cu munca depusă; plata se face pe chestionar aplicat corect și conform metodologiei;

  • formare profesională și îndrumare constantă;

  • decontarea trasportului pentru drumurile efectuate în interesul firmei.

Formular aplicare

captcha
Va rugam efectuati operatia din campul de mai sus.